تبلیغات
کشتی کج - باتیستا

کشتی کج

پنجشنبه 16 دی 1389

باتیستا

نویسنده: amin ghochi2   -نام رایج در کشتی کچ: باتیستا
-نام واقعی: David Bautista
-تاریخ تولد: 18 ژانویه ی 1969 مصادف با دی ماه 1348 شمسی.
-زادگاه: آرلینگتون ویرجینیا
-بزرگ شده در : واشنگتون دی سی
-قد:196 سانتی متر
-وزن:144 کیلوگرم
-آغاز ورود به عرصه ی کشتی: 1997
-مربی کشف کننده: Wild Samoan Afa
-القاب مختلف او در لیگهای مختلف: Kahn (WXW)
Leviathan (OVW)
Demon of the Deep (OVW)
Deacon Batista (WWE)
David Batista (WWE)
-حرکت پایانی: باتیستا بامب ملقب به دمون بامب
-دیگر فنون: Spinebuster
Spear
Strong Clothesline
Doublehand Choke Lift
Elevated Half Crab
Elbow Face Stretch
Hammerlock and Arm Bar
-دشمنان او به ترتیب از سالهای 2002 تا 2008 :
Rikishi
Randy Orton
Rev DVon
Scott Steiner
Booker T
Goldust
Chris Jericho
Shawn Michaels
The Dudley Boyz
Booker/RVD
Chris Benoit
Randy Orton
Ric Flair
Triple H
John Bradshaw Layfield
Melina Perez
Mark Henry
The Undertaker
The Great Khali
Edge
The Edgeheads
Montel Vontavious Porter
Umaga (WrestleMania 24)
Shawn Michaels
Edge
cm punk
 
حضور در اسمکداون
در 30 ژوئن 2005 "جی بی ال "با شکست آندرتیکر-محمد حسن-بوکر تی-کریس بنوا و کریستین جواز مسابقه بر سر کمربند "دابلیودابلیو ای"را در گرت آمریکن بش گرفت ولی در همانجا اعلام شد ،باتیستا به اسمکداون درافت شده و جی بی ال باید با او رقابت کند.
باتیستا در اولین مسابقه ی خود در اسمکداون به مصاف کریسیتن رفت که موفق شد در زمان 5 دقیقه حریف خودش را شکست دهد.
در 24 جولای باتیستا و جی بی ال در گرت آمریکن بش مقابل هم صف آرایی کردند.در این مسابقه دخالتهای ارلاندو جردن باعث عصبانیت باتیستا شده بود ،به طوریکه وقتی


  باتیستا صندلی را از جردن گرفت ،جی بی ال و اورلاندو جردن را با صندلی زد و داور هم به ناچار مسابقه را دی کیو اعلام کرد ولی باتیستا همچنان قهرمان ماند و در آخر هم باتیستا به هرکدام از آنها یک باتیستا بامب زد.
در 4 آگوست 2005 بین باتیستا و جی بی ال قرار داد یک مسابقه ی No Holds Barred در سامراسلم 2005 بسته شد.

وبالاخره در25 آگوست باتیستا در سامراسلم با اجرای دو فینیشر که یکی از آنها بر روی سکو زده شد ،جی بی ال را شکست داد و کمربند خود را حفظ کرد.ولی این پایان کار بین این دو نبود و در اسمکداون 25 آگوست 2005 این دو در غالب یک مسابقه Bull Rope Match با هم رویارویی کردند که در آنجا باز هم باتیستا موفق شد برای بار دوم جی بی ال را شکست دهد.

در 16 سپتامبر تئودرلانگ جنرال منیجر وقت،ادی گوئررو را به عنوان حریف بعدی باتیستا در نو مرسی معرفی کرد.این در حالی بود که باتیستا و ادی در آن مقطع دو دوست بسیار صمیمی تلقی می شدند.سپس باتیستا در نومرسی 2005 در مقابل ادی گوئررو قرار گرفت که در آنجا هم با یک اسپاین باستر سریع فاتح رینگ شد.بعد از این مسابقه هم ادی یک دست معنی دار با باتیستا داد.
در 31 سپتامبر در یکی از مسابقات راو باتیستا به دستور مستر مکمن به جای استون کلد ،رقیب کوچمن و گلداست و لجند دابلیودابلیوای یعنی "بیگ ون واندر" در مسابقه ی ویژه ی تابو توزدی 2005 شد و بعد از این اعلام هم ،گروه کوچمن باتیستا در رینگ به شدت کتک زدند.ولی باتیستا شب بعد درتابو توزدی انتقام خود را از دار دسته ی کوچمن گرفت و در یک مسابقه ی "استریت فایت" آنها را شکست داد.
در 18 نوامبر 2005 باتیستا به پاس احترام به مرگ دوست صمیمیش ادی،با آهنگ ورودی و اتومیبیل معروفش وارد رینگ شد و مراسم جالبی را پدید آورد.
چندی بعد باتیستا رقابت جدیدی با کین و بیگ شو که در راو حضور داشتند ،شروع کرد و در یکی از مسابقات هفتگی باتیستا با دابل چاکسلمی که از آن بر روی ماشین خورد به شدت آسیب دید ولی اسیب دیدگی او چند روز بعد برطرف شد وباتیستا با کتف باندا‍ژ شده در مسابقات حاضر می شد..این درگیریها تا سوروایور 2005 ادامه پیدا کرد .در آنجا باتیستا به عنوان کاپیتان تیم اسمکداون موفق شد کین را پینفال کند ولی بعد از آن باز هم از کین و بیگشو به صورت ناعادلانه ای "دابل چاک اسلم" خورد.تیم اسمکداون در آن مسابقه شامل لشلی،مستریو،ارتن و جی بی ال نیز می شد.و در نهایت هم این اسمکداون بود که مسابقه را با برد پشت سر گذاشت.
در دو دسامبر 2005 وقتی کین و بیگ شو در حال کتک زدن ری مستریو بودن باتیستا وارد شد و به ری کمک کرد.و بعد از این اتفاق بود که تا هفته ها ،باتیستا و ری مستریو تیم خوبی را تشکیل داده بودند.
چندی بعد رابطه ی عاطفی باتیستا و ملینا در حال شکل گیری بود.(گفته می شد باتیستا خارج از دنیای رینگ علاقه ی زیادی نسبت به ملینا پیدا کرده بود و در یکی از مصاحبه های خودش را عاشق ملینا دانسته بود و ملینا را عاشق او .این در حالی بود که باتیستا اعلام کرده بود که اگر من و ملینا متاهل نبودیم ،قطعا در آینده زوج خوبی برای یکدیگر بودیم ولی تمایلات هر دوی ما مخالف عمیق تر شدن رابطه ی بین ما بود و هر دوی ما از این موضوع رضایت داشتیم.موضوعی که اگر عمیق تر می شد برای هر دوی ما دردسر آفرین بود)
در 16 دسامبر مسابقه ای بین تیم باتیستا و ری با تیم MNM که ملینا یکی از اعضای آن بود ،بر سر کمربند تگ تیم WWEتدارک دیده شد.قبل از آن مسابقه باتیستا و ملینا در بک استیج نشان داده شدند که در آنجا ملینا محبت خود را نسبت به باتیستا ابراز داشت و ادامه داد که من تو می تونیم دوستهای خوبی برای هم باشیم،پس بیا این مسابقه رو لغو کنیم و در آنجا خواست تا باتیستا را لمس کند ولی باتیستا با جمله ی "Thanks for the warm-up!" آنجا را ترک کرد.
و در آن مسابقه باتیستا و ری موفق به برتری شدند و توانستند قهرمانان جدید تیمی WWE باشند.
در 30 دسامبر 2005 ملینا اعلام کرد که باتیستا او را مورد حمله ی جنسی قرار داد است ولی این حرف توسط مردم و یک ههته بعد توسط خود باتیستا رد شد.ودر مین اونت آن هفته ی اسمکداون باتیستا و ری دوباره به مصاف "مرکوری" و "جانی نایترو" رفتند که در آنجا که در یک مسابقه ناعادلانه کمربند تگ تیم"دابلیودابلیوای" را به آنه واگذار کردند.و بعد از آن مسابقه مارک هنری به شدت باتیستا را زد و اولین خط و نشان را برای پایان دادن به سلطنت 9 ماهه ی باتیستا ،کشید.
در ششمین روز از کریسمس 2006 باتیستا و ری در مین اونت اسمکداون برای سومین باردر مقابل MNM در یک مسابقه ی استیل کیج قرار گرفت و در حالی که در آستانه ی پیروزی قرار داشت ناگهان مارک هنری در قفس را شکست و وارد رینگ شدواز پشت به باتیستا حمله کرد و بعد هم به طرز فجیعی او را به دیواره ی قفس کوبید.دو روز بعد در یک "لایو اونت" مارک هنری و باتیستا به مصاف هم رفتند که در آنجا باتیستا تونست با قانون دی کیو مسابقه رو ببره و کمربند خود را حفظ کند ولی بعد از آن باتیستا به شدت از ناحیه سه سر بازو (پشت بازو) دچار پارگی شد.باتیستا در 13 ‍ژانویه ی 2006 در یک مراسم جالب در میان اشک هواداران بی شمارش در اسمکداون رسما کمربند خود را به تئودر لانگ واگذار کرد و چند ماه از مسابقات دوری جست.
دو روز بعد باتیستا برای عمل جراحی بر روی دست راستش به شهر بیرمنگام انگلستان،سفر کرد تا در آنجا توسط دکتر "جفری داگسون"معالجه شود و بعد از جراحی دکتر اعلام کرد که باتیستا به مدت 6 ماه نمی تواند در هیچ مسابقه ای شرکت کند.باتیستا در کتابش از این مصدومیت به عنوان یکی از دلخراش ترین حوادث زندگیش یاد می کند که در ادامه به نکاتی که در کتاب باتیستا است ،هم اشاره خواهیم کرد.این سومین بار بود که باتیستا در طول دوران ورزشیش از ناحیه ی سه سر بازویش آسیب می دید.
همچنین از عواقب غیبت چند ماهه ی باتیستا در اسمکداون رکود 5 درصدی فروش بلیطهای اسمکداون و همچنین کاهش جذابیت های این براند بود.

 

Dave در نو وی اوت 2006 در میان خوشحالی بی حد حضار ورزشگاه به عنوان مهمان وی‍ژه وارد شد و قول برگشت خود و تصاحب دوباره کمربند از دست رفته را به همه داد. Batista The Return
باتیستا بعد مدت عدیدی که از مسابقات دور بود سرانجام اعلام کرد که در ماه جولای به مسابقات بازخواهد گشت .باتیستا با انگیزه ی بالای خودش موفق شد یک ماه زودتر از تخمین دکترش به میادین برگردد.و سر انجام در 7 جولای ،باتیستاتوسط مجری اسمکداون معرفی شد و آهنگ I Walk Alone زده شد و باتیستا در میان شور تماشچیان وارد رینگ شد و میکروفن را دست گرفت و مارک هنری را با خشم خطاب کرد و بعد از ورود مارک هنری،باتیستا او را با عصبانیت تمام کتک زد و با صندلی به جانش افتاد.یک هفته بعد هم توسط تئودر لانگ قرار داد مسابقه ی بین این دو در گرت آمریکن بش امضا شد ودر آن مسابقه فرد پیروز می توانست در سامراسلم به مصاف قهرمان سنگین وزن جهان رود. ولی یک هفته قبل از گرت آمریکن بش اعلام شد مارک هنری نمی تواند در مقابل باتیستا مسابقه دهد و به جای وی مستر کندی انتخاب شد.و در گرت آمرین بش 2006 باتیستا به شدت کندی را زد و داور که نمی تواست مانع باتیستا را شود،مسابقه را دی کیو اعلام کرد و بعد هم باتیستا باز هم به جان کندی نگون بخت افتاد.

باتیستا در 1 آگوست در"ای سی دابلیو" در مقابل بیگ شو قرار گرفت که توانست با قانون DQ مسابقه رو ببرد ،به همین علت بیگ شو کمربند خود را (ECW) حفظ کرد.


در 11 آگوست باتیستا به همراه بابی لشلی در مقابل تیم "فینلی و ویلیام ریگلند که در آن مسابقه موفق به پیروزی شدند..بعد از آن مسابقه کینگ بوکر که از کنار رینگ مسابقه را دنبال می کرد بارها دخالت کرد .در هفته ی بعد هم کینگ بوکر از باتیستا دخواست کرد که پای او را بوس کند و لی باتیستا در جواب به این درخواست او را به شدت کتک زد و سر انجام در سامراسلم 2006 مقابل باتیستا قرار گرفت که در پایان یک مسابقه ی بسیار بی روح وکم کیفیت باتیستا نتوانست کمربند سنگین وزن را تصاحب کند.البته این مسابقه با دخالت "شارمل" با قانون DQ به سود باتیستا خاتمه یافت.بعد از سامراسلم هم باتیستا بارها اقدام به تصاحب کمربند کرد ولی باز هم دخالت های اطرافیان کینگ بوکر مانع این کار شد.تا اینکه باتیستا در یکی از مسابقات هفتگی برای مسابقه دادن بر سرکمربند سنگین وزن در سوروایور 2006 چلنج شد و در 26 نوامبر در سوراوایور موفق شد با یک باتیستا بامب زیبا دوباره کمربند خودش را بدست آورد.در آرماگددون 2006 هم باتیستا به همراه قهرمان "دابلیودابلیوای"یعنی جان سینا در مقابل تیم کینگ بوکر و "فیت فینلی"قرار گرفت که در آنجا تیم باتیستا و جان سینا موفق به پیروزی شدند.

در رویال رامبل 2007 باتیستا موفق به شکست مستر کندی شد و کمربند خود را حفظ کرد و در مسابقه ی اصلی رویال هم این آندرتیکر بود که توانست آخرین نفر در رینگ باشد و جواز مسابقه بر سر یکی از کمربندها را در رسلمینیا 23 کسب کند و به این ترتیب تیکر اولین زنگ خطر را برای باتیستا زد.
در 5 فوریه ی 2007 آندرتیکر از بین باتیستا (قهرمان سنگین وزن)،جان سینا(قهرمان دابلیو دابلیو ای)و بابی لشلی (قهرمان ECW ) باتیستا را برای مسابقه دادن در رسلمینیا انتخاب کرد و این انتخاب را با یک چاک اسلم برق آسا به باتیستا دیکته کرد.
در نو وی اوت 2007 یک مسابقه بین بهترینهای راو و اسمکداون ،یعنی باتیستا و تیکر (از اسمکداون) و سینا و مایکلز(از راو) تدارک دیده شد.این مسابقه تا جایی پیشرفت که باتیستا و تیکر در حال بردن آن مسابقه بودن ولی ناگهان باتیستا با یک اسپاین باستر غافلگیر کننده به نوعی پاسخ آن چاک اسلم 3 هفته پیش را داد و بعد هم رینگ را ترک کرد و باعث شد جان سینا و مایکلز پیروز مسابقه شوند.
در 23 مارچ 2007 آندرتیکر در آخر مسابقه ی خود با کینگ بوکر و فینلی در حال کتک خودن بود که ناگهان آهنگ باتیستا زده شد و او به کمک تیکر شتافت.
و بالاخره یک آوریل 2007 فرارسید و این دو در رسلمینیا ی 23 در مقابل هم قرار گرفتند که در یک مسابقه ی فوق العاده جذاب که به عنوان مسابقه ی برتر سال شناخته شد باتیستا در مقابل تیکر شکست خورد و کمربند سنگین وزن را به او واگذار کرد.ولی باید قبول کرد که این پایان کار نبود.در 6 آوریل باتیستا در اسمکداون با عصبانیت در مقابل تیکر قرار گرفت و در چشمانش گفت: I WANT MY REMATCH .و اینطور بود که مسابقه ای بین این دو در 29 آویل و پی پی وی "بکلش"تدارک دیده شد.باتیستا در این مسابقه عالی ظاهر شد و هر دوی استار نمایش قابل تحسینی از خود به جا گذاشتند.این مسابقه که به صورت "لست من استندینگ"،در پایان با اسپیر وحشتناکی که باتیستا در ارتفاعات وروردی ورزشگاه به آندرتیکر زد بی نتیجه اعلام شد و به همین دلیل کمربند توسط تیکر حفظ شد ولی تیکر در آنجا به شدت مصدوم شد.اما رقابت بین باتیستا و تیکر هنوز تمام نشده بود و آنها در 11 می 2007 در یک مسابقه ی استیل کیج در اسمکداون به مصاف هم رفتند که در آنجا باز هم باتیستا نمایش قابل قبولی از خود به جای گذاشت به نحوی که وقتی فن پایانی را به تیکر زد ،قصد خارج شدن از رینگ را داشت که کمی دیر جنبید واز آن سمت تیکر هم خودش را به بیرون رینگ رساند و خروج 2 سوپراستار کاملا همزمان بود و باز هم مسابقه برنده ای نداشت ،پس کمربند در دستان تیکر باقی می ماند.اما بعد از این مسابقه ادج با استفاده از امتیاز کیفی که از مستر کندی گرفته بود،وارد مسابقه شد و با اسپیری که به تیکر زد قهرمان جدید سنگین وزن شد که بعدها ادج هم به نوبه ی خود حریفی جدید برای باتیستا محسوب می شد.
بعد از قهرمانی ادج در اسمکداون 18 می مقرر شد باتیستا و ادج در جادجمنت دی 2007 مقابل هم قرار بگیرند ،که در آنجا علی رغم برتری همه جانبه ی باتیستا ،این ادج بود که طی یک غافلگیری باتیستا رو برد.این مسابقه در پی پر ویوهای "وان نایت استند" و "ونجنس" هم تکرار شد که در آنها هم باتیستا در حالی که از هر لحاظ سرتر از حریف خود بود ، به دلایلی نا عادلانه ای نتوانست فاتح کمربند سنگین وزن جهان شود

ولی او در اسمکداون 29 ژوئن در یک مسابقه ی Non Title ،ادج را با یک باتیستا بامب شکست داد و بعد از قرار شد که باتیستا چند وقتی از مسابقه دادن بر سر کمربند سنگین وزن دوری کند.باتیستا در وهله ی اول رقابت جدیدی را با گرت کالی آغاز کرد و قرار شد بین این دو مسابقه ای در پی پی وی "گرت آمریکن بش" تدارک دیده شود ،

ولی با مصدومیت ادج وضعیت تغییر کرد وکمربند سنگین وزن به حالت تعلیق در آمد ولی در یکی از مسابقات هفتگی یک بتل رویال برگزار شد که در آنجا فرد پیروز ،قهرمان جدید سنگین وزن می شد و آن فرد هم که با بیرون کردن کین و باتیستا از رینگ به این عنوان دست یافت،کسی جزء "گرت کالی" نبود.
در 20 جولای 2007 باتیستا و کین برای چلنج شدن کمربند سنگین وزن در "گرت آمریکن بش" به مصاف هم رفتند که در این دیدار دخالت کالی موجب شد مسابقه بی نتیجه بماند .بعدا مسابقه ی سه نفره ای بین باتیستا و کین و گرت کالی در گرت آمریکن بش 2007 ترتیب داده شد.و بالاخره گرت آمریکن بش فرا رسید و در آنجا کالی توانست در یک بازی نسبتا قاطعانه از عنوان خود دفاع کند.
باتیستا در چند هفته بعد باز هم توانست جواز مسابقه بر سرکمربند سنگین وزن را در پی پر ویوی بعدی یعنی ،سامراسلم کسب کند.باتیستا در سامراسلم به خوبی مقابل کالی ایستاد و در آخر توانست با قانون دی کیو مسابقه را پیروز شود ولی چون مسابقه ،DQ اعلام شد ،کمربند به کالی برگردانده شد.
چندی بعد که ری مستریو تازه دوران نقاهت خود را گذرانده بود گزینه ی اول برای مسابقه دادن بر سرکمربند سنگین در پی پی وی "آنفورگیون" شد ولی در دو روزباقی مانده به این مسابقه ،باز هم باتیستا خواهان کمربند در "آنفورگیون "شد و به این ترتیب مسابقه ی ری مستریو و کالی و "باتیستا" ترتیب داده شد و در این مسابقه این باتیستا بود که بعد از 6 ماه با اسپاین باستری که به غول بی چون چرای WWE ،یعنی کالی زد کمربند سنگین وزن را در سینه لمس کرد.
ولی رقابت کالی و باتیستا به پایان نرسید و آن دو در پی پر ویوی "نومرسی" در یک سبک ویژه ای از مسابقه دادن که مخصوص "کالی"بود ،در مقابل هم ایستادند.این مسابقه از نوع " Punjabi Prison Match" بود که باتیستا موفق شد در یک نمایش زیبا ،سریع تر قفسها را ترک کند و در کمال شایستگی از عنوان خود دفاع کند.
و اما بازگشت آندرتیکر از مصدومیت چند ماه ای که داشت ،موجب شد باتیستا در"سایبر ساندی"حریف سرسختی را برای دفاع از عنوان خود ،ببیند.و بالاخره باتیستا و تیکر در "سایبر ساندی" برای چهارمین بار صف آرایی کردند.این مسابقه در حالی انجام شد که استن کلد به عنوان داور وی‍ژه آن را کنترل می کردو در آنجا بود که باتیستا ،با زدن دو باتیستا بامب به آندرتیکر مسابقه را به سود خود به اتمام رساند .
ولی ریوالری بین این دو همچنان ادامه داشت و آنها در سوروایور 2007 و در یک مسابقه ی Hell In A Cell در مقابل هم قرار گرفتند که در آنجا باتیستا با کمک ناخواسته ی ادج ،مسابقه رو برد ولی در آن مسابقه هر دو سوپراستار یکی از هیجانی ترین مسابقات HIAC را برگزار کردند.
ادج با بازگشت خودش توانست در آرماگددون 2007خود را به رقابت تیکر و باتیستا اضافه کند و آن 3 نفر در مین اونت این "پی پی وی" بر سر کمربند سنگین وزن با هم مسابقه دادند که ادج با کمی نامردی و هوش یاری توانست برای دومین بار قهرمان سنگین وزن جهان شود.(در این مسابقه گروه Major barathers هم دخالتهایی کردند.)
در 21 دسامبر 2007 باتیستا ر اسمکداون موفق به شکست و ادج و تیمش در یک مسابقه ی هندیکپ مچ شد و توانست کمربند را ببرد ولی ناگهان ویکی گوئررو این قهرمانی را رد کرد و با حمله ی ادج به باتیستا بازی دی کیو شد و کمربند به ادج بازگردانده شد.
باتیستا در پایان سال 2007 ،توسط وبسایت رسمی WWE به عنوان بهترین سوپراستار سال 2007 شناخته شد .
باتیستا در رویال رامبل 2008 به عنوان نفر هشتم وارد رینگ شد و توانست با اجرای یک نمایش خوب جزء 3 نفر پایانی باشد و در آنجا هم باتیستا اغلب بر سینا و تریپل اچ برتری داشت ولی طی یک غافلگیری توسط تریپل اچ از رینگ حذف شد .باتیستا هم چنین از نگاه مجله ی PWI به عنوان برترین مرد رویال رامبل شناخته شد.
در "نو وی اوت 2008 " باتیستا برای اینکه بتواند در رسلمینیای 24 ،بر سر کمربند مسابقه بدهد در یک مسابقه ی المیشن چمبر که در آن ،تیکر،فینلی،کالی، ام وی پی و بیگ ددی وی حضور داشتند،شرکت کرد و در پایان جزء دو نفر آخر مسابقه بود ولی توسط تیکر پین شد و این فرصت را از دست داد.
باتیستا در 7 مارچ 2008 بر سر کمربند US به مصاف ام وی پی رفت که در آن مسابقه با قانون Countout باخت.
چندی بعد مسابقه ای با عنوان Smack down Vs. Raw برای رسلمینیا در نظر گرفته شد و از بین استارهای راو ،اومگا منتخب این براند شد و در اسمکداون هم کسی شایسته تر از باتیستا یافت نمی شد و به این تریتیب این دو در رسلمینیا 24 به مصاف هم رفتند که در این مسابقه که از لحاظ زیبایی ،انتظارها را برآورده نکرد،باتیستا موفق شد با یک باتیستا بامب در مدت زمان 7 دقیقه اومگا را شکست دهد.
در 31 مارچ راو و در خداحافظی رسمی ریک فلیر از دنیای کشتی کچ، در بک استیج باتیستا و شاون مایکلز دیده می شوند که در آنجا باتیستا با نگاهی خصمانه ،نویدی از یک درگیری جدید با شاون مایکلز را می دهد و مهمترین دلیل برای این درگیری نیز می تواند ، گرفتن انتقام ریک فلیر از شاون مایکلز باشد.ریک فلیری که قطعا برای باتیستا ارزشی بسیار بالا داشت،چرا که درصد زیادی از شهرت خود را مدیون او بود.
به هر حال این دو در بکش 2008 در مقابل هم قرار می گیرند و یک مسابقه ی زیبا از خود به نمایش می گذارند و در آخر باتیستا رحم کوچکی که به شاون کرد،موجب شد طی یک غافلگیری با دریافت یک SCM مسابقه را واگذار کند.ولی رقابت تمام نشده بود و باتیستا در 19 می در راو با شکست کریس جریکو موفق شد جواز مسابقه با شاون مایکلز در "وان نایت استند 2008"را بگیرد .

و باتیستا برای بار دوم در مقابل شاون قرار گرفت ولی اینبار باتیستا به مصدومیتی که برای شاون پیش آمده توجه نکرد و در مقابل دیدگان همه شاون مایکلز را له کرد.این مسابقه که از نوع "استریچر مچ" بود در پایان با مصدومیت جدی شاون به اتمام رسید و باتیستا قدرتش را بر شاون هم دیکته کرد.

در 13 دسامبر 2008 باتیستا با شکست گرت کالی موفق شد که یکبار دیگر شانس مسابقه دادن با ادج را این بار در "نایت آف چمپیونز 2008" امتحان کند.باتیستا در حالی به مصاف ادج می رفت که یک هفته قبل از "نایت آف چمپیونز"در درافت به راو منتقل شده بود و اگر نمی توانست ادج را شکست دهد باید قید کمربند سنگین وزن را می زد.و در نهایت هم همینطور شد و باتیستا با دخالتهای محض ویکی گوئررو که مانع برتری او شد ،از ادج شکست خورد.ولی شب بعد از این مسابقه باتیستا فرصت مناسبی برای تصفیه حساب نهایی با ادج پیدا کرد و در راو به شدت ادج را کتک زد و در آخر به کمک باتیستا بامب او سی ام پانک "با استفاده از امتیاز مانی این د بانک خود"توانست بعد از این ماجرا صاحب جدید کمربند سنگین وزن جهان شود.و باز هم باتیستا در راو می توانست برای کسب این کمربند با ارزش تلاش کند و سر انجام در هفته ی بعد از این قضایا باتیستا موفق شد در یک مسابقه ی 4 نفره کین و جان سینا و جی بی ال را مغلوب کند و جواز مسابقه بر سر کمربند سنگین وزن را در "گرت آمریکن بش 2008 "کسب کند.حال باید دید که آیا باتیستا می تواند برای چهارمین بار عنوان قهرمان سنگین وزن را دریاقت کند یا خیر.این موضوع تا 4 روز آینده کاملا شفاف می شود.

حواشی


باتیستا که تا کنون دو بار ازدواج کرده دارای 3 فرزند می باشد که از همسر اول فوت شده خود یک دختر 20 ساله و از همسر دوم خود دو دختر 13 و 15 ساله دارد.باتیستا همچنین یک دارای یک خواهر می باشد که روابط نزدکی با هم دارند.

باتیستا در سال 2006 اقدام به نوشتن کتابی مبنی بر زندگینامه ی شخصی خودش کرد .البته ناگفته نماند که در این راه از کمک دوست خودش "جرمی رابرتز" بی نیاز نبود.بیشتر حواشی زندگی باتیستا را می توان در این کتاب یافت که می تونید خلاصه ای از سر فصلهای این کتاب رو بخونید.


باتیستا در این کتاب بیانات تلخ و شیرین و بعضا تکان دهنده ای رو به روی کاغذ آورد.مطالبی در مورد لحظات به یاد ماندنی خودش،لحظات تلخ و تجاربی که از آنها کسب کرد و مسائل زیادی دیگری..
Batista Unleashed Book
باتیستا در این کتاب به جدا شدن مادر یونانی خود از پدر فلیپینیش در نونهالی اشاره می کند.او طبعات نامطلوب این طلاق را برای خود در آغاز سنین عمرش به تفصیل شرح می دهد.
او به اعمال ناشایست خود در سنین نوجوانی از جمله اتومبیل دزدی اعتراف می کند.او با شجاعت به حمل مواد مخدر در سن ۱۳ ساللگی اشاره می کند.
باتیستا با شجاعت در مورد شهوت رانی خود در سنین جوانی سخن می گوید و روابط خود را با زنها و حتی فرزندان نا مشروع خود به روشنی بیان می کند.
باتیستا به مامور امنیتی بودنش در یک کاواره اشاره می کند .او درگیریهای که اثرات مخربی بر روی روحیه او داشته است را بیان می کند.
او به تمرینات سخت بدنسازی خود اشاره می کند و سختی هایی که برای آن بدن متحمل شده است را به روی کاغذ می آورد.
باتیستا به جعل کارت شناسایی خود برای استفاده از سنی جوانتر اشاره می کند.
باتیستا در مورد همسر فوت شده اش angel می گوید.باتیستا اسم او را با عنوان angel in kanji بر روی دست راستش خالکوبی کرده است.باتیستا می گوید آنجل سالها با شجاعت با سرطان تخمدان جنگید ولی در آخر نتوانست مقاومت کند و فقط خاطرات شیرینش را به جای گذاشت.
باتیستا به حبس یک شبه ی خود در زندان اشاره می کند.
باتیستا به استقلال کامل خود در سن ۱۷ سالگی اشاره می کند و ریاضتها و سختیهای که برای کسب در آمد در آغاز جوانی تحمل کرده است به وضوح بیان می کند.
باتیستا نیمه ی خشمگین خود و راههای دشواری که برای کنترل آن طی کرده است را به روی کاغذ می آورد.
باتیستا در مورد شغل نجات غریقی خود و استعداد فوق العاده اش در این رشته سخن می گوید ومقطع زمانی را که با این شغل امرار معاش کرده است را به همراه خاطراتش بیان می کند.
باتیستا به شغل پیرایش گری پدرش اشاره می کند.
باتیستا به پرخاشگری خود در کودکی و نوجوانی و ذله شدن اطرافیان از دست او به دلیل این افسارگسیخته گی اشاره می کند.
باتیستا به حضور پر تعدادش در دعواهای خیابانی در سنین جوانی اشاره می کند.
باتیستا به کسب نمرات ضعیفش در دبیرستان اشاره می کند.
باتیستا به اشک شوق طرفداران بیشمارش در رسلمینیا ۲۱ و تصاحب معتبرترین تایتل دوران کچ خود اشاره می کند و آن لحظه را از بهترین لحظات عمر خود یاد می کند.
باتیستا با شجاعت به رابطه ی خود با ملینا اشاره می کند و ملینا را از بهترین دوست خود می داند.
باتیستا به مصدومیت کزایی خود توسط مارک هنری اشاره می کندو طبعات بد مصدومیتی عضله ی ۳ سربازوی خود را بر روی جسم و روانش به طور کلی باز می کند.
و باتیستا به.....

بله..تاکیدا باید گفت باتیستا صحبتهای تلخ و شیرین زیادی را با قلمی شیوا به زبان آورده است که خواندن آن برای طرفداران وی خالی از لطف نیست .


چندی پیش هم بعد از حدود 1

.5 دهه خبرنگاران از باتیستا بازخواستی کرده بودند در مورد اتفاقی که در نوجوانی برای باتیستا رخ داده بود..این اتفاق مربوط میشه به زمانی که باتیستا در نوجوانی به سر می برد..
باتیستا در آن مقطع زمانی مرتکب جرمهایی مانند اتومبیل دزدی و درگیری های خیابانی شده بود که حال همه چیز بر میگرده به دورانی که باتیستا یک رهگذر خیابان رو به شدت کتک زده بود...
در حال حاضر باتیستا از دست خبرنگاری که این موضوع رو بیان کرده ابراز عصبانیت کرده و به سوالات خبرنگاران به صراحت پاسخ داده :
من فراموش نکردم از کجا آمده ام و چه هستم..من بارها به کارهای پلیدم در جوانی اعتراف کردم (نمونه بارز آن کتاب خود باتیستا Batista Unleashed است)..
دلیل آن کارها بر می گرده به بدون پدر بزرگ شدن من در دوران نوجوانی...من به همراه مادرم در محله ای از واشنگتون زندگی می کردیم که قتلهای زیادی در آنجا صورت می گرفت و بزه در انجا بیداد می کرد..همین عوامل در بزهکاری من نقش اساسی داشت.
 
آخرین مصاحبه های انجام شده با باتیستا

کدام یک از استارها از تو واهمه ای ندارند؟

باتیستا:قطعا و بدون شک تیکر..او مرد بی همتای کشتی کچ است و از مبارزه با او سیر نمی شوم ...تیکر لجند افسانه ای wwe و هال اف فیمر بعدی است که به او صادقانه عشق می ورزم..

-رمزه اندام فوق العاده و همیشه برنزه و متعادل شما چیست؟

باتیستا:متعادل بودن بدن من جای بحث زیادی دارد..من همیشه کنار ساحل بودن فلوریدا رو دوست دارم و از زندگی در اینجا لذت می برم..ساحل فلوریدا به من آرامشی می دهد..چون اجازه ی رشد و بهتر بودن را من داده است...

فیلم سینمایی مورد علاقت؟

باتیستا:Sleeplees In Seattle
با بازی فوق العاده ی Meg Ryan & Tom Hanks (عاشق این فیلم هستم)

آخرین مصحابه ای با اسلم رسلینگ:


-در اولین سوال ازت می خوام کمی در مورد درافت امسال توضیح بدی و تمایل داری به کدام باشگاه بپیوندی؟Batista-خب حضور در یک براند خاص می تونه یک موضوع سلیقه ای باشه..من سه سال در اسمکداون حضور داشتم و به حضور در آن افتخار می کنم چون مثل خانه ی من و طرفدارای زیادی دارم که هر هفته به خاطر بلیط دیدن مسابقات رو تهیه می کنند..به شخصه دوست دارم در اسمکداون بمونم و به پیشرفتش کمک کنم و همچنان مفید باقی بمانم...من فکر می کنم در اسمکداون بمانم.
- نظرت در مورد برت هارت و شاون مایکلز ؟


Batista-به شخصه شاون مایکلز رو یکی از الگوهای خودم در دوران زندگی می دونم و همیشه رقابت با او رو در اوج بودن،می دونم .در مورد برت هارت باید گفت که از بزرگان بی چون چرای تاریخ هست..من از خواندن کتاب بسیار لذت بردم ..بنابراین تصمیم گرفتم در وصف او چند خط در کتابم بنویسم...صحبتهای برت هارت در هال آف فیم فراموش ناشدنیست.برت شخصیتی فوقالعاده ایست چون حرفهایش برایم فوق العاده جالب هست..من خیلی دوست دارم با برت هارت رابطه ی نزدیکی برقرار کنم از شخصیت او استفاده کنم..
-حالا در مورد تریپل اچ و رابطت با او توضیح بده؟


Batista-من در اسمکداون با تیکر رقابتی سخت در وزنه زدن دارم ..دقیقا همچین وضعیتی رو در زمان حضورم در راو ،با تریپل اچ داشتم ..او یکی از دوستان قدیمی و خوب من است و از بهترینهای پرورش اندام که تمریناتم را با او هرگز فراموش نخواهم کرد..او بسیار وقت شناس است و فرصت طلبی او در رینگ زبانزد هست ..او راه موفقیت را به خوبی می شناسد.

اطلاعاتی در مورد موزیک I Walk Alone


این موزیک در ژوئن ۲۰۰۵ ساخته شد ...نام این موزیک I Walk Alone است که از لحاظ سبک موزیک شباهتهای زیادی به موزیک قبلی باتیستا در سالهای 2003تا اوایل 2005 دارد...سبک سنگین متال این موزیک و متن فوق العاده زیبای آن از بارزترین خصوصیات این کار محسوب می شود..


گفتنی است این موزیک توسط گروه Saliva نواخته شده است


اما اصل موضوع و متن این آهنگI walk alone
Yeah
من به تنهایی می روم

من مایلها(کیلومترها) در این چاله ی پر ازخطر می روم

جایی که فردی به دنبالم نباشد

من به تنهایی می روم

Yeah
I'm sick of all these people talkin' out their heads
من از مردمی که نمی فهمند و سخن می گویند متنفرم

من هیچگاه این افراد را درک نکردم..

از کلمات به اعمال

آنها هیچگاه روبرویشان را درک نمی کنند..

اید آنها رو همانند آدامس جوید و بعد هم ت کرد..

من می گویم آری

من مایلها(کیلومترها) در این چاله ی پر ازخطر می رو

من تمام خشمم را به گلو فرو می برم..

(من می روم) جایی که فردی دنبالم نباشد...

I walk alone
Yeah
I walked for miles inside this pit of danger
من مایلها(کیلومترها) در این چاله ی پر ازخطر می روم

من هزار سال خشمم را به گلو فرو می برم..

(من می روم) جایی که فردی دنبالم نباشد...

I walk alone
من به تنهایی می روم و من به تنهایی می روم.
این موزیک در ژوئن ۲۰۰۵ ساخته شد ...نام این موزیک I Walk Alone است که از لحاظ سبک موزیک شباهتهای زیادی به موزیک قبلی باتیستا در سالهای 2003تا اوایل 2005 دارد...سبک سنگین متال این موزیک و متن فوق العاده زیبای آن از بارزترین خصوصیات این کار محسوب می شود..
I walk for miles inside this pit of danger A place where no one follows me I walk alone Huh I've never understood a damn thing that they said From words to actions Never knowing what they're about I guess I'll have to chew them off and spit them out And I'll say yeah I walked for miles inside this pit of danger I've swallowed down a thousand years of anger A place where no one follows me I walk alone I've swallowed down a thousand years of anger A place where no one follows me I walk alone
حضور باتیستا در عرصه ی هنر:

شاید باتیستا از معدود ستاره هایی هست که دنیای کشتی کچ زیاد در فیلم های اکشن جایی نداشت یا اینکه خود او تمایلی به دخول در این شرایط نداشت.این در حالی هست که باتیستا می تواند حتی در کارهای سطح بالای هالیوودی به ایفای نقش بپردازد .او این موضوع را در یک صحنه ی کوتاه از سریال Smallville به خوبی نشان داد.

سریال Smallville یکی از زیباترین و بهترین سریال های روز جهان است که از جذابیت بالایی برخوردار است.در مورد سبک این فیلم باید بگم که این فیلم داستانی و تخیلی است.

کارگردان این فیلم از برخی از سوپراستارهای کشتی کج دعوت به بازی در این سریال کرد که از جمله این سوپراستارها می توان باتیستا ، کین ، اشلی را نام برد .


از حق نگذریم باتیستا در این فیلم عالی کار کرد و نقش خود را به نحو احسن ایفا کرد و توانایی های خود را در این زمینه نشان داد .

نظرات() 
buy cialis pills
جمعه 16 آذر 1397 09:23 ق.ظ

You actually said it well.
cialis vs viagra buy original cialis cialis canadian drugs warnings for cialis comprar cialis 10 espa241a estudios de cialis genricos cialis 5 mg cialis prices in england cialis wir preise we like it safe cheap cialis
Cialis pills
پنجشنبه 15 آذر 1397 02:17 ب.ظ

Nicely put. Cheers.
cialis prezzo in linea basso cialis cost tarif cialis france only best offers cialis use cialis kamagra levitra wow cialis tadalafil 100mg venta cialis en espaa cialis tablets australia cialis billig get cheap cialis
Cialis pills
چهارشنبه 14 آذر 1397 06:13 ب.ظ

Kudos! Wonderful information.
cuanto cuesta cialis yaho recommended site cialis kanada side effects of cialis cialis rezeptfrei cialis price thailand cialis savings card cialis qualitat cialis daily reviews cialis alternative cialis alternative
Buy cialis
چهارشنبه 14 آذر 1397 05:01 ق.ظ

Regards. Valuable stuff!
tadalafil 10 mg purchase once a day cialis safe dosage for cialis cialis flussig cialis 20mg generic cialis cialis coupons cialis 5 effetti collaterali cialis 30 day trial coupon cialis name brand cheap
Generic cialis
سه شنبه 13 آذر 1397 05:49 ب.ظ

Perfectly spoken indeed! .
cialis patent expiration order a sample of cialis cialis 20 mg cut in half cialis patentablauf in deutschland precios de cialis generico only best offers cialis use ou acheter du cialis pas cher cialis daily reviews price cialis per pill cialis 5 mg
Generic cialis
سه شنبه 13 آذر 1397 06:35 ق.ظ

Thank you, Wonderful information.
prezzo di cialis in bulgaria cialis per paypa cialis uk look here cialis order on line we recommend cheapest cialis cialis tablets for sale cialis wir preise pastillas cialis y alcoho buy cheap cialis in uk viagra or cialis
Cialis pills
دوشنبه 12 آذر 1397 06:34 ب.ظ

Truly tons of great data!
safe site to buy cialis online click here take cialis cialis generic tadalafil buy cialis baratos compran uk buy cheap cialis in uk i recommend cialis generico best generic drugs cialis cialis rezeptfrei sterreich how to buy cialis online usa fast cialis online
buy generic cialis pills
دوشنبه 12 آذر 1397 06:15 ق.ظ

Kudos. Helpful information!
cialis 20 mg effectiveness cialis preise schweiz buy cheap cialis in uk wow look it cialis mexico low cost cialis 20mg cialis preise schweiz the best site cialis tablets where to buy cialis in ontario cialis generique 5 mg when will generic cialis be available
Cialis pills
یکشنبه 11 آذر 1397 06:04 ب.ظ

You actually reported it terrifically!
wow look it cialis mexico only best offers cialis use enter site 20 mg cialis cost cialis generisches kanada cialis 5mg prix price cialis best when can i take another cialis click now cialis from canada cialis savings card online cialis
Cialis prices
یکشنبه 11 آذر 1397 05:48 ق.ظ

Tips certainly used!!
generico cialis mexico cialis 5mg prix side effects of cialis cialis flussig cialis farmacias guadalajara when can i take another cialis trusted tabled cialis softabs cialis dosage cialis 5 mg effetti collateral cialis side effects
Online cialis
شنبه 10 آذر 1397 06:30 ب.ظ

Awesome forum posts. Thanks a lot.
acquisto online cialis cialis dosage does cialis cause gout cialis cost cialis side effects only here cialis pills buying cialis on internet what is cialis generic cialis soft gels cialis per paypa
buy cialis without a doctor's prescription
شنبه 10 آذر 1397 05:25 ق.ظ

You actually said that adequately!
cialis canadian drugs generic cialis 20mg tablets chinese cialis 50 mg sublingual cialis online cialis farmacias guadalajara prices on cialis 10 mg ou acheter du cialis pas cher order a sample of cialis only here cialis pills 5 mg cialis coupon printable
Cialis canada
جمعه 9 آذر 1397 06:09 ب.ظ

Superb material, Regards!
cialis uk cialis 10 doctissimo cialis 30 day sample are there generic cialis generic for cialis cialis generika in deutschland kaufen buy cialis online cialis kaufen bankberweisung tesco price cialis buying cialis in colombia
buy cialis germany
جمعه 9 آذر 1397 06:23 ق.ظ

You revealed this terrifically.
cialis 30 day sample how does cialis work 5 mg cialis pharmacie en ligne generic cialis soft gels import cialis cialis soft tabs for sale cialis australian price low dose cialis blood pressure side effects for cialis prescription doctor cialis
Cialis online
پنجشنبه 8 آذر 1397 07:06 ب.ظ

You explained it exceptionally well.
generico cialis mexico buy original cialis price cialis best cialis venta a domicilio we use it 50 mg cialis dose cialis coupon cialis 5 mg scheda tecnica low dose cialis blood pressure cialis therapie cialis lowest price
Cialis generic
پنجشنبه 8 آذر 1397 07:20 ق.ظ

You actually said it wonderfully!
cialis 5 mg cialis 20 mg cut in half cialis taglich cialis usa cost compare prices cialis uk cialis en 24 hora cialis online nederland cialis herbs tadalafilo cialis from canada
Online cialis
چهارشنبه 7 آذر 1397 06:25 ب.ظ

Thanks, Loads of posts!

cialis qualitat legalidad de comprar cialis canadian drugs generic cialis rezeptfrei cialis apotheke 40 mg cialis what if i take cialis 20 mg prix cialis once a da cialis generico link for you cialis price tesco price cialis
Cialis prices
چهارشنبه 7 آذر 1397 06:46 ق.ظ

Helpful material. Thank you.
acheter cialis meilleur pri rezeptfrei cialis apotheke american pharmacy cialis we recommend cheapest cialis tadalafil 20mg if a woman takes a mans cialis acquistare cialis internet cialis online nederland weblink price cialis generic cialis 20mg uk
buy cialis online
چهارشنبه 11 مهر 1397 01:33 ق.ظ

Kudos. I enjoy it!
cheap cialis non 5 mg cialis generici achat cialis en suisse cialis 20 mg click here cialis daily uk india cialis 100mg cost cialis vs viagra cialis 10mg prix pharmaci cialis cipla best buy venta de cialis canada
Cialis pills
دوشنبه 9 مهر 1397 01:07 ق.ظ

Many thanks. Valuable stuff!
recommended site cialis kanada we choice cialis uk wow cialis tadalafil 100mg cialis cost cialis kaufen low cost cialis 20mg cialis uk cialis kaufen cialis tablets for sale cialis super acti
online pharmacy canada
یکشنبه 1 مهر 1397 04:40 ق.ظ

With thanks. Great information!
canadian pharmacy no prescription canadian medications pharmacy northwest pharmacies mail order online canadian pharmacies pharmacy canada online prescriptions canadian rxlist canadian pharcharmy online pharmacy canada canadian pharmacy king canada drug
http://viagravonline.com/
چهارشنبه 28 شهریور 1397 01:28 ق.ظ

Great material. Thank you!
cialis soft tabs for sale cialis daily sublingual cialis online cialis flussig cialis venta a domicilio tadalafil 5mg generic cialis soft gels click here to buy cialis cialis flussig callus
http://viagraessale.com/
پنجشنبه 15 شهریور 1397 05:25 ب.ظ

You explained it effectively.
fast cialis online fast cialis online cialis 10 doctissimo cialis daily dose generic cialis 5mg billiger cialis side effects cialis australian price low cost cialis 20mg il cialis quanto costa cialis pills in singapore
http://buycialisky.com/
سه شنبه 13 شهریور 1397 12:13 ب.ظ

With thanks! Plenty of material!

lowest price viagra buy viagra tablets viagra with a prescription buy viagra canada kamagra were to buy viagra online viagra cheap buy viagra how to buy generic viagra generic viagra uk online
babecolate.com
دوشنبه 12 شهریور 1397 10:02 ق.ظ

You made your stand extremely well!!
cialis authentique suisse acheter du cialis a geneve i recommend cialis generico buy generic cialis i recommend cialis generico only here cialis pills cialis prezzo di mercato how to purchase cialis on line viagra cialis levitra where to buy cialis in ontario
viagrayosale.com
یکشنبه 11 شهریور 1397 06:26 ب.ظ

Cheers. I like it.
ou acheter du cialis pas cher no prescription cialis cheap cialis lilly tadalafi viagra or cialis cialis 100 mg 30 tablet best generic drugs cialis 40 mg cialis what if i take cialis daily reviews cialis 30 day trial coupon cialis side effects
precios de cialis generico
دوشنبه 22 مرداد 1397 10:34 ب.ظ

Thanks a lot! I like this!
only now cialis for sale in us generic for cialis can i take cialis and ecstasy cialis online nederland online prescriptions cialis canadian cialis buying cialis in colombia cialis online cialis online holland cialis soft tabs for sale
Cialis online
دوشنبه 7 خرداد 1397 10:29 ق.ظ

Cheers. Helpful stuff!
wow look it cialis mexico buy brand cialis cheap we recommend cheapest cialis generic cialis 20mg uk cialis purchasing 200 cialis coupon generic cialis at the pharmacy buying cialis in colombia cialis sans ordonnance 5 mg cialis pharmacie en ligne
онлайн кредит в украине
شنبه 22 اردیبهشت 1397 04:49 ق.ظ
быстро займы онлайн круглосуточно
онлайн кредиты в украине
займ онлайн на банковскую карту без отказа
микрозаймы на карту срочно онлайн без отказов
деньги срочно на карту
круглосуточные кредиты онлайн
просто займ украина
Buy cialis
پنجشنبه 20 اردیبهشت 1397 11:13 ق.ظ

You mentioned that adequately.
where cheapest cialis canadian drugs generic cialis cialis pas cher paris fast cialis online free cialis acquisto online cialis only best offers 100mg cialis cialis online cialis 05 cialis billig
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نمایش نظرات 1 تا 30

نویسندگان

نظرسنجی

  کدام یک سریع ترین موجوداست؟


آمار وبلاگ

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :